Sentralbord: 51 42 98 00 / epost

Facebook Facebook  

Eg treng råd
  • Language

Styre, råd og utval 2019 - 2023

Ordførar 2019 - 2023

Ksak 93/19, den 03.10.2019

Sigmund Rolfsen -ap

Varaordførar 2019 - 2023

Ksak 94/19, den 03.10.2019

Kjetil Maudal -frp

Kommunestyreprotokoll 2019 - 2023

Ksak 104/19, den 03.10.2019

1. Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

2. Varaordførar Kjetil Maudal -frp

3. Thorbjørg Isafold Kristjansdottir -mdg

Formannskapet 2019 - 2023

Ksak 92/19, den 03.10.2019

Medlemmer:

Sigmund Rolfsen -ap, leiar

Kjetil Maudal -frp, nestleiar

Else Hauge -ap

Torunn Austdal Rasmussen -frp

Roar Lima Grødeland -sp

Siri Bloch Lindtveit -krf

Tore Bore -krf

Ane Mari Braut Nese -h

Ove Horpestad -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

1. Thorbjørg Isafold Kristjansdottir -mdg

2. Åslaug Årsland Grude -sp

3. Arne Madland -frp

4. Torbjørn Hovland -krf

5. Kolbjørn Sandve -sv

6. Anders Bore -ap

7. Elisabeth Manke Bellamey -frp

Vara for H:

1. Fridtjov Helland -h

2. Morten Erga -h

3. Elin Barane Helland -h

4. Bodil Barka -h

Administrasjonsutval 2019 - 2023

Ksak 96/19, den 03.10.2019

Medlemmer:

Kjetil Maudal -frp, leiar

Roar Lima Grødeland -sp, nestleiar

Sigmund Rolfsen -ap

Else Hauge -ap

Torunn Austdal Rasmussen -frp

Siri Bloch Lindtveit -krf

Tore Bore -krf

Ane Mari Braut Nese -h

Ove Horpestad -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

1. Thorbjørg Isafold Kristjansdottir -mdg

2. Åslaug Årsland Grude -sp

3. Arne Madland -frp

4. Torbjørn Hovland -krf

5. Kolbjørn Sandve -sv

6. Anders Bore -ap

7. Elisabeth Manke Bellamey -frp

Vara for H:

1. Fridtjov Helland -h

2. Morten Erga -h

3. Elin Barane Helland -h

4. Bodil Barka -h

Forhandlingsutval 2019 - 2023

Ksak 99/19, den 03.10.2019

Medlemmer:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Varaordførar Kjetil Maudal -frp

Ane Mari Braut Nese -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

Roar Lima Grødeland -sp

Vara for H:

Ove Horpestad -h

Forhandlingsutval løn 2019 - 2023

Ksak  98/19, den 03.10.2019

Medlemmer:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Varaordførar Kjetil Maudal -frp

Ane Mari Braut Nese -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

Roar Lima Grødeland -sp

Vara for H:

Ove Horpestad -h

Forliksråd 2016 - 2020

Ksak 39/16, den 20.06.2016

Ksak 121/19, den 18.11.2019

Val av 3 nummererte medlemmer:

1. Tor Audun Bilstad

2. Siri Øksnevad Olsen

3. Per Svein Borsheim til 18.11.2019

3. Ivar Undheim frå 18.11.2019

Val av 3 nummererte varamedlemmer:

1. Andrine Homme

2. Brigt Rosland til 18.11.2019

3. Elisabeth Manke Bellamey frå 18.11.2019

3. Jan Håvard Hatteland

Val av leiar:

Tor Audun Bilstad

Frivilligsentralen 2019 - 2023

Ksak 118/19, den 18.11.2019

Medlemmer:

Andrine Kallåk Homme -krf

Elin Barane Helland -h

Varamedlemmer:

Gaute Stokka -frp

Elisabeth Manke Bellamey -frp

Greater Stavanger 2019 - 2023

Ksak 112/19, den 18.11.2019

Representantar til årsmøte:

Gaute Stokka -frp

Tore Bore -krf

Kjetil Friestad -h

Personlege vararepresentantar til årsmøte:

Roar Lima Grødeland -sp

Siri Bloch Lindtveit -krf

Fridtjov Helland -h

Representant for Time, Gjesdal, Klepp, Hå, Eigersund og Sirdal:

Else Hauge -ap

Vararepresentant for Time, Gjesdal, Klepp, Hå, Eigersund og Sirdal:

Kjetil Maudal -frp

Heile styret

Hovudutval for barn og unge 2019 - 2023

Ksak 102/19, den 03.10.2019

Medlemmer:

Torunn Austdal Rasmussen -frp, leiar

Einar Erga -a, nestleiar

Raymond Boye Kråkenes -frp

Marianne Øvregaard -sp

Kjersti Olimb Salte -krf

Aina Elise Larsen Grude -fnb

Josef Nabavi -sv

Bodil Barka -h

Fridtjov Helland -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

1. Kurt David Thomassen -frp

2. Kolbjørn Sandve -sv

3. Else Hauge -ap

4. Siri Bloch Lindtveit -krf

5. Willy Miljeteig -mdg

6. Vilde Bilstad -sp

7. Ann Helen Parson -fnb

Vara for H:

1. Jorun Beate Fylkesnes -h

2. Gunvald Salte Falkum -h

3. Petter Nygaard Kirkhus -h

4. Yvonne Marie Gulbrandsen -h

Hovudutval for helse og velferd 2019 - 2023

Ksak 101/19, den 03.10.2019

Ksak 140/19, den 16.12.2019

Ksak 141/19, den 16.12.2019

Medlemmer:

Torbjørn Hovland -krf, leiar

Arne Madland -frp, nestleiar

Kirsten Gustavson Østrem -ap

Tina Simonsen -frp

Odd Braut -sp

Elin Anita Garpestad -krf

Siv Oftedal -sv

Morten Erga -h

Elin Barane Helland -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

1. Anne Lene Bøe -sp

2. Frank Idland -a

3. Håkon Hodne -krf

4. Aud Hege Skrikrud -frp

5. Roy Larsen -frp

6. Ishwaq Dahir Hassan -sv

7. Endre Gudmestad -ap

Vara for H:

1. Kristine Norheim Meinkøhn -h

2. Siv Merethe Jåtten Westergård -h

3. Kjetil Friestad -h

4. Ove Horpestad -h

Hovudutval for samfunn og kultur 2019 - 2023

Ksak 100/19, den 03.10.2019

Medlemmer:

Arild Børge Skjæveland -sp leiar

Gaute Stokka -frp nestleiar

Anders Bore -ap

Tom Ove Øksnevad -frp

Åslaug Årsland Grude -sp

Andrine Kallåk Homme -krf

Dina Friestad -mdg

Kjetil Friestad -h

Yvonne Marie Gulbrandsen -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

1. Mari Aasheim Vorset -sv

2. Tore Bore -krf

3. Willy Miljeteig -mdg

4. Maria Tjaum Eimstad -ap

5. Sigmund Bråtveit -sp

6. Else Brit Reve Flornes -frp

7. André Bore -fnb

Vara for H:

1. Olav Risa -h

2. Sjur Hesje -h

3. Ane Mari Braut Nese -h

4. Kristine Norheim Meinkøhn -h

Interkommunalt arkiv - 2019 - 2023

Fullmaktsvedtak rådmann, sak 2/20, den 14.01.2020

Medlem i representantskapet:

Arkivleiar Siri-Mona Damsgård

Varamedlem i representantskapet:

Saksbehandlar Anette Pettersen

Interkommunalt vann, avløps- og renovasjonsverk 2019 - 2023

Ksak 109/19, den 18.11.2019

Medlem i representantskapet:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Varamedlem i representantskapet:

Varaordførar Kjetil Maudal -frp

Jæren Friluftsråd 2019 - 2023

Ksak 120/19, den 18.11.2019

Styret:

Medlem:

Torbjørn Hovland -krf

Varamedlem:

Kjetil Maudal -frp

Representantskapet:

Medlemmer:

Ane Mari Braut Nese -h

Kolbjørn Sandve -sv

Tom Ove Øksnevad -frp

Varamedlemmer:

Ove Horpestad -h

Kirsten G. Østrem -ap

Roar Lima Grødeland -sp

Jæren Industripartner 2019 - 2023

Ksak 115/19, den 18.11.2019

Medlem i styret:

Ane Mari Braut Nese -h

Varamedlem:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Representant til generalforsamlinga:

Medlem:

Varaordførar Kjetil Maudal -frp

Varamedlem:

Roar Lima Grødeland -sp

Jæren Produktutvikling 2019 - 2023

Ksak 114/19, den 18.11.2019

Medlem i styret:

Kristine Nordheim Meinkøhn -h

Varamedlem:

Fridtjov Helland -h

Jæren symfoniorkester 2019 - 2023

HSK sak 89/19, den 29.10.2019

Medlemmer:

1. Kirsten G. Østrem -a

2. Kjetil Friestad -h

Varamedlemmer:

1. Jan Bekkum

2. Ulf Ludvigsen

Jæren vannområde 2019 - 2023

HSK sak 91/19, den 29.10.2019

Medlem:

Arild Børge Skjæveland -sp

Varamedlem:

Gaute Stokka -frp

Jærmuseet 2019 - 2023

Ksak 119/19, den 18.11.2019

Medlem:

Kjetil Maudal -frp

Varamedlem:

Else Hauge -ap

Jærrådet 2019 - 2023

Ksak 103/19, den 03.10.2019

Medlemmer:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Varaordførar Kjetil Maudal -frp

Varamedlemmer:

1. Torbjørn Hovland -krf

2. Ane Mari Braut Nese -h

Jærstrendene 2019 - 2023

HSK sak 93/19, den 29.10.2019

Medlem:

Dina Friestad -mdg

Varamedlem:

Tom Ove Øksnevad -frp

Klepp idrettsråd 2019 - 2023

HSK sak 96/19, den 29.10.2019

Medlem:

Gaute Stokka -frp

Varamedlem:

Åslaug Årsland Grude -sp

Klepp kyrkjelege fellesråd 2019 - 2023

Ksak 113/19, den 18.11.2019

Medlem:

Ane Mari Braut Nese -h

Varamedlem:

Torunn Austdal Rasmussen -frp

Konfliktråd - Oppnemningsutval

Ksak 10/20, den 17.02.2020

Medlem:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Varamedlem:

Varaordførar Kjetil Maudal -frp

Kontrollutval 2019 - 2023

Ksak 95/19, den 03.10.2019

Ksak 9/20, den 17.02.2020

Medlemmer:

Olav Røysland -h, leiar

Geir Morten Øvestad -u, nestleiar

Asbjørn Aanestad -sp

Ragnhild Olsen -h

Marianne Erga -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

1. Helene Høien Jess Linjord -frp

2. Haldis Kleppe Akselsen -krf

Vara for H:

1. Arild B. Oftedal -h

2. Ole Hermansen -h

3. Kjetil Pollestad -h

KS sitt fylkesmøte 2019 - 2023

Ksak 97/19, den 03.10.2019

Medlemmer:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Varaordførar Kjetil Maudal -frp

Ane Mari Braut Nese -h

Varamedlemmer:

1. Roar Lima Grødeland -sp

2. Thorbjørg Isafold Kristjansdottir -mdg

3. Ove Horpestad -h

4. Kjetil Friestad -h

5. Siri Block Lindtveit -krf

Lyse AS bedriftsforsamling 2019 - 2023

Ksak 110/19, den 18.11.2019

Medlemmer:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Ane Mari Braut Nese -h

Personlege varamedlemmer:

Arne Madland -frp

Ove Horpestad -h

Ordførar møter i generalforsamlinga.

Rogaland Arboret 2019 - 2023

Fullmaktsvedtak rådmann, sak 61/19, den 10.12.2019

Medlem:

Trine Eide Fossmark, kommunalsjef SK

Varamedlem:

Svein Oftedal, rådgjevar SK

Rogaland brann og redning IKS 2019 - 2023

Ksak 111/19, den 18.11.2019

Medlem:

Ordførar Sigmund Rolfsen -ap

Varamedlem:

Roar Lima Grødeland -sp

Senior- og brukarråd 2019 - 2023

Ksak 108/19, den 18.11.2019

Medlemmer:

Folkevalde:

1. Åslaug Årsland Grude -sp, leiar

2. Torunn Austdal Rasmussen -frp

3. Kolbjørn Sandve -sv

Seniorrepresentantar:

1. Hanne Vatne -Klepp pensjonistlag

2. Inger Marie Nese -LOP

3. Olav Harbo -LOP, nestleiar

Brukarrepresentantar:

1. Monica Sirevåg Tjøtta -SAFO

2. Aina Mauritzen -Brukarforum psykisk helse og rus

3. Reidar Øksnevad -NRF

Varamedlemmer:

Folkevalde:

1. Elisabeth Manke Bellamey -frp

2. Sigmund Bråtveit -sp

3. Elin Anita Garpestad -krf

Seniorrepresentantar:

1. Reidar B. Thu

2. Målfrid Braut -Klepp pensjonistlag

3. Johannes Byberg -Klepp pensjonistlag

Brukarrepresentantar:

1. Aud Berit Torvund -SAFO

2. Mildrid Espeland -HLF

3. Arvid Kaspersen -SAFO

Skjønsnemnd - forpakting og taksering 2019 - 2023

HSK sak 92/19, den 29.10.2019

Medlemmer:

1. Arild Ånestad -sp

2. Tom Ove Øksnevad -frp

3. Anders Bore -a

Varamedlemmer:

1. Åslaug Årsland Grude -sp

2. Olav Røysland -h

3. Jon Tore Refve -krf

Sparebankstiftelsen Klepp 2019 - 2023

Ksak 116/19, den 18.11.2019

Medlemmer:

1. Raymond Kråkenes -frp

2. Else Hauge -ap

Vararepresentantar:

Tore Bore -krf

Anders Bore -ap

Stiftelsen Fredheim 2019 - 2023

HSK sak 95/19, den 29.10.2019

Medlem:

Ulf Ludvigsen, kultursjef

Varamedlem:

Thorbjørg Isafold Kristjansdottir

Stiftinga Jæren folkehøgskule 2019 - 2023

Ksak 117/19, den 18.11.2019

Medlem:

Elin Barane Helland -h

Varamedlem:

Tore Bore -krf

Valstyret

Ksak 8/20, den 17.02.2020

Medlemmer:

Sigmund Rolfsen -ap, leiar

Kjetil Maudal -frp, nestleiar

Else Hauge -ap

Torunn Austdal Rasmussen -frp

Roar Lima Grødeland -sp

Siri Bloch Lindtveit -krf

Tore Bore -krf

Ane Mari Braut Nese -h

Ove Horpestad -h

Vara for Ap, Frp, Sp, Krf, Fnb, Mdg og SV:

1. Thorbjørg Isafold Kristjansdottir -mdg

2. Åslaug Årsland Grude -sp

3. Arne Madland -frp

4. Torbjørn Hovland -krf

5. Kolbjørn Sandve -sv

6. Anders Bore -ap

7. Elisabeth Manke Bellamey -frp

Vara for H:

1. Fridtjov Helland -h

2. Morten Erga -h

3. Elin Barane Helland -h

4. Bodil Barka -h

Vinterlandbruksskulen på Jæren 2019 - -2023

Fullmaktsvedtak rådmann, sak 1/20, den 03.01.2020

Medlem:

Odd Braut

Varamedlem:

Atle Barkve

KONTAKTINFORMASJON

Folkevalde

Tilsette